Lószőrből készülnek mai viselésre is alkalmas ékszereket, így gyűrűket, fülbevalókat, karkötőket, függőket, egyszerűbb és díszesebb láncokat, nyakékeket.
Karika készítés: Egy függőleges árokkal ellátott karikakészítő kaptafára a lószőrszálat néhányszor feltekerjük, majd a függőleges árok segítségével körbehurkoljuk a szálakat. A hurkolás módja megegyezik a kalotaszegi dupla írásos himzőöltéssel.
Függő készítés: Minden eltérő formához és mérethez külön kaptafát kell faragni nem szálasodó keményfából. A függő idő előtti lecsúszását a vízszintes árok akadályozza meg. A lószőr szálat a kaptafa árkában kétszer-háromszor körbetekerjük, majd tűvel megemelve a köteget, megkezdjük a hurkolást, az első sorban egyenlő távolságokra elhelyezzük a csomókat, majd felfelé haladva mindig a fölső három szálat fogjuk össze a csomókkal. A mintázat spirálisan halad fölfelé, ha a kaptafa tetejére értünk, a kész függőt lehúzzuk a formáról.
Gyűrű készítés: Függőleges árokkal ellátott, nagyobb átmérőjű kaptafára több szál lószőrt feltekerünk, majd két szállal, laposcsomózással körbehurkoljuk. Ha a szálköteget kettévesszük, akkor készíthetünk üveggyöngyökből fejet is a gyűrűnek.
A lószőrékszerek ezeknek az elemeknek a kombinációjával jönnek létre, a láncok, karkötők, a karikák és a függők összekapcsolával alakulnak ki, s a készítő fantáziája befolyásolja a végeredményt.