Balogh Kinga – Cirrhopp

Balogh Kinga, a Cirrhopp brand tervezője 2008 óta él Üllőn és 2011 óta tervez és készít újrahasznosítható anyagokból: egyszer használatos csomagolási hulladék felhasználásával ékszereket, kiegészítőket helyi lakásműhelyében. A PET műanyagból készült pillekönnyű ékszerek túlmutatnak a trash-art közhelyein és akvarell-szerű festésüknek köszönhetően szemet gyönyörködtető színekben tobzódnak. Ez az alapanyag lehetőséget ad, hogy etikus műhelyben, fenntarthatósági szempontokat is figyelembe véve könnyed, áttetsző, maradandó darabok készüljenek. Az egyes ékszereket a természetben is megtalálható formák, növények, virágok, szirmok, levelek ihlették. A Precious Plastic mozgalomhoz kapcsolódva már HDPE és PP alapanyag(kupakok, flakonok anyaga) is terítéken vannak. Kinga fontosnak tartja, hogy átadja másoknak is a technikák …

Balogh Norbert – BALNOR ékszer

Balogh Norbert vagyok a BALNOR ékszerek tervezője és készítője. Egy egyszerű kis műhelyben alkotom nap mint nap. Egy saját stílust igyekszem képviselni az ékszerek megjelenésével és kivitelezésével. Az ékszereket saját magam tervezem és készítem is el őket. Mindegyik darab egy egyedi alkotás ami a két kezem munkája. Az általam készült ékszerek természetes alapanyagokból tevődnek össze. Két nagy csoportra oszlik ez fel az egyik a különleges nemesfák és a másik az ásványok, kristályok. Mind a faanyagok és mind a kristályok, ásványok eredeti színükben maradnak meg ahogy azt a természet megalkotta. Az ékszerek nagy odafigyeléssel gondosan válogatott minőségű alapanyagokból készülnek. Több mint negyven fajta faanyagból, melyek a világ különböző országaiból …

Barcsai-Debrődi Andrea – Rebelle Beton Design

Barcsai-Debrődi Andrea vagyok a Rebelle Beton Design termékek készítője. A beton, mint kézműves alapanyag egyáltalán nem volt tudatos választás, teljesen véletlenül találtunk egymásra. Elég hamar kialakult bennem az érzés, hogy ez az az anyag amivel hosszú távon együtt tudok működni, ami folyamatos magától jövő inspirációt nyújt számomra. Igyekszem minél szélesebb körű, és minél különbözőbb anyagokkal társítani a betont. Jelenleg a beton és a hulladék üveg kombinálása az, ami fő szerepet játszik a mindennapi munkám során. Ilyen módon a véletlenül összetört üvegtárgyakat is újra tudom hasznosítani, és felhasználni, hogy egy beton tárgyban kapjanak új életet. Van lehetőség a betont, betonnal is kombinálni, ilyenkor különböző színű, …

Benkő Kata – KAFAFA

Benkő Kata vagyok, Budapesten élek és dolgozom. Képzőművészként az alkotás mindig is fontos volt számomra, festészet és grafika szorosan kapcsolódik a mai napig hozzám, de a festővásznat felváltotta a tárgyalkotás vágya. Viselhető, használható, funkcionális termékek kezdtek körvonalazódni, majd elkezdtek sorra megvalósulni az ötletek. Vállalkozásomat első körben a fa alapanyagára építettem. Megszületett a márkanév, a KAFAFA. Az idő múlásával – ahogy egy szobrász elkezdeni kifaragni szobrát, alakítja azt, menet közben változtat, tökéletesít rajta – az én képzeletbeli szobrom is elkezdett formálódni és alakulni. Ebben egy padlás is szerepet játszik, ami azt a sérült, régi bakelit lemezt őrizgette, amitől új irányt vett a …

Berkes Csilla

Bemutatkozó Berkes Csilla vagyok, szobrászművész, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karán végeztem. Alkotásaimban főként fémmel dolgozom, és előszeretettel használok újrahasznosított elemeket is szinte a munkásságom minden pontján. Már évek óta részt veszek az O.Z.O.R.A. Fesztivál dekorációs munkálataiban, ahol nagyméretű installációkat és díszleteket készítek csapatommal, amelyek a fesztivál különleges hangulatát erősítik. A szobrászat mellett rezgőnyelves dobokat alkotok újrahasznosított gázpalackokból, amelyek letisztult formaviláguknak és ipari esztétikájuknak köszönhetően nemcsak hangszerként, hanem dekorációként is megállják a helyüket. Emellett bútorkészítéssel és -újragondolással is foglalkozom, ahol a funkcionalitás és az esztétika találkozik egymással. Munkáimban a fenntarthatóság és az innováció kap központi szerepet, célom, hogy művészetem inspirálja az …

Bíró József

Bíró József autószerelő vagyok és hobbi szinten fémhulladék szobrászattal foglalkozom. Autószerelői munkából kifolyólag is tudom, mennyi hulladék anyag termelődik, ami a kukában végzi. Ezeknek a kukában és szeméttelepen végzett másnak értéktelen és elhasznált tárgyaknak adok új életet. Mikor meglátok, egy ilyen tárgyat egyből elkap az ihlet az alakja, formája miatt, ami egy kiindulási pontod ad a következő alkotásomhoz. A szobraimat hegesztési eljárással készítem, melyek legtöbbször fémből, alkatrészekből, csavarokból, használt szerszámokból állnak.

Burai Péter – Reborn

Mindig izgalmas kihívást jelentett számomra értéket teremteni a mások számára haszontalannak tűnő anyagokból. Kezdetben molinóból és épülethálóból készítettünk táskákat, törekedve arra, hogy az összes felhasznált kellék is újrahasznosított legyen.  Így kezdtünk el autóbontókból biztonsági öveket gyűjteni, amit először csak táskapántként használtunk fel. Az összegyűjtött és kimosott övek óriás mennyisége inspirált minket arra, hogy ezen anyagot más módon is felhasználjuk. Így született meg az első olyan táskánk melyek teljes mértékben biztonsági övből készült. A prototípus nagy sikert aratott, mivel a korábbi sportos, laza modellekkel szemben egy elegáns, fekete, táska született meg. Habár ezt az anyagot használjuk legtöbbet, új anyagok kipróbálásával és a kísérletezéssel nem álltunk …

Czenki Sándor – Art of Czenki

Nem jártam művészeti iskolába, autodidakta vagyok. A szobrászkodáshoz a rajzoláson és festészeten keresztül vezetett az út. Amiért elindultam ezen az úton az Frei Tamás Sándorfi Istvánnal készített interjúja volt. Azokat az őrült fotorealisztikus festményeit látva én is el akartam jutni arra a szintre, hogy képes legyek úgy festeni, ami az évek során többé kevésbé sikerült is. Az ecset technikai kezelése megy, olyan formát festek amilyet akarok, de mit is akarjak? Rájöttem, a hosszú évek alatt csak a művészet kapujáig jutottam… És innentől a fejlődést nagyon lassúnak éreztem. Aztán egy véletlen folyamán betévedtünk Ausztriában egy művész kiállítására. Rozsdás fémszobrokat készített hulladékvasból. …

Detrik Rozália

Detrik Rozália vagyok. Lószőrékszer készítő. A lószőrből készült ékszerekkel először 2012-ben találkoztam. Ez azért is meglepő, mert 6 éves korom óta lovagolok, elvégeztem a Testnevelési Főiskola lovaskultúra oktató képzését és rengeteget mozogtam lovas körökben mégsem találkoztam ezzel a hagyományos kézműves mesterséggel. A lószőrékszer készítés egy hagyományos népi mesterség. Köztudott, hogy nemzetünk már a kezdetektől fogva szoros kapcsolatban állt négylábú társunkkal, a lóval. A régi időkben nem állt az ember rendelkezésére olyan technika és azok az anyagok, gépek, amelyek ma már a hétköznapjaink részei. Ezért természetes, számukra könnyen elérhető anyagokból állították elő a használati eszközeiket. Ilyen volt a lószőr is. Lovuk …

Egyedné Anna – Dana ékszer

Anna vagyok, a magyar Dana márka megálmodója, tervezője, kivitelezője. Arra specializálódtam, hogy miniatűr növényi talizmánokat készítsek természetimádó társaim számára valódi szárított virágok felhasználásával. Ökogyanta segítségével őrzöm meg az apró növényeket. Az ékszereknek az a varázslatos hatása, hogy figyelmünket a természet szépségeire irányítja. Ebben a rohanó világban nagy szükségünk van erre. A munkaszobámból az erdőre nyílik kilátás. Itt préselem, szárítom a Bükk és Bükk-alja varázslatos növényvilágát. A kertemben sok-sok vadvirág van a nemesítettek mellett. Szeretetteljes gondossággal gyűjtöm a növényeket, apró csigaházakat, picuri gombákat. Csak annyit gyűjtök, amivel nem teszek kárt a növényben. A hegyekben, erdőkben, szélfútta réteken járva rácsodálkozok a természet …